Boże Narodzenie; „Gwiazdka” – życzenia Pokoju dla całego Świata.

Jak co roku składam życzenia wszystkim czytającym moje „uwagi do życia” – tutaj na tej stronie, prywatnym blogu, może bardziej uwagi moje są uwagami osobistymi, to jednak mam nadzieję nie przeszkadza czytającym -czy to znajomym, przyjaciołom czy też rodzinie, a także wszystkim innym.
choinka_domowa

W te święta myśli moje kieruję w stronę wszystkich regionów na świecie gdzie toczą się bezsensowne ideologiczne, ekonomiczne konflikty zbrojne, gdzie giną niewinni ludzie – szczególnie dzieci i ich matki.
Moim wielkim pragnieniem jest zaprzestanie walk wszędzie w jakiekolwiek imię toczonych – nic nie jest warte życia ludzkiego, żadne skarby, żadna myśl.
Szacunek dla drugiego człowieka, to co potrafimy zrobić pomagając bratu czy siostrze na jakimkolwiek miejscu tego świata jest miarą naszego bycia. Wartością bezwzględną.
Oddalajmy wszelkie myśli, które mogłyby budować nacjonalizm, szowinizm, faszyzm, czy nazizm – wywyższać inne narody w imię ich wyimaginowanej „wielkości” te chore myśli głoszone są przez aspołeczne, (a-ludzkie) jednostki, ludzi nie pojmujących idei człowieczeństwa, miłości i szacunku dla drugiego człowieka – dla jego istnienia.
Myślę o tych, którzy być może ukrywają się przed bombardowaniami w zimnie, w piwnicach, lub żyją w strachu przed przemocą.
Modlę się o Pokój dla nas wszystkich, o zrozumienie, że nie ma nic gorszego jak wojna i przemoc.
Cały czas liczę na to, mam nadzieję, że w końcu opamiętamy się…

Przeżywajmy ten czas dobrze w Rodzinie. Znajdźmy też czas na refleksję o przesłaniu Chrystusa – miłości.
I próbujmy go ze wszystkich sił realizować.
Wszystkiego co dobre dla Was miłujących i szanujących drugiego człowieka i wszelkie stworzenie.
A dla tych, w których sercach panuje Zło – łaski Dobra i odmiany w życiu.

Piotr Szelągowski