Nazistowska symbolika na Ukrainie.

Materiał opisuje symbole obecnie stosowane na Ukrainie, symbole które przypominają znaki z przed kilkudziesięciu lat, znaki, którymi posługiwali się naziści niemieccy. UE to nie przeszkadza?
Tak zwany „wilczy hak”…
azow 1azow 2_0
Ten drugi to znak: Dywizji Pancernej Waffen-SS Das Reich.

Pisałem o tym wielokrotnie, między innymi ostatnio:

„Od lat trwały tam przygotowania do wojny ideologicznej ze wschodem, z Rosją. Na co władze UE pozwalały ? gdyby nie odradzający się kult OUN-UPA, nie byłoby zaplecza do takiej walki.
Bez względu na spojrzenie mające na celu wyeliminowanie manipulacji z jednej czy z drugiej strony ten wniosek jest faktem.
[…]
Ten dualizm, kłamstwa i wyciszanie tego wszystkiego co dzieje się w temacie gloryfikacji Bandery za naszą wschodnią granicą, niestety, spory udział w tym mają władze UE, które MILCZAŁY i MILCZĄ.
Jak można tą sprawę rozwiązać? Tylko w jeden sposób: postawić ostre warunki władzom Ukrainy, zburzenie pomników zbrodniarzy (o czym pisałem w swoim piśmie w 2009 roku do RPO Kochanowskiego), wyrzeczenie się ideologii z korzeniami w OUN-UPA. TO są warunki, które muszą być spełnione przez władze Ukrainy, dla dobra całej Europy.
Nie można pomagać neo-nazistom ukraińskim, i jednocześnie walczyć z objawami wszelkiej ksenofobii, nacjonalizmu, nazizmu, czy faszyzmu występującymi w Europie.
To jest obłuda ze strony władz UE.

Materiał pokazujący symbolikę tak bliska faszystowskiej jest jeszcze jednym dowodem na coś czego nie rozumiem: „w Europie symbolika zakazana, na Ukrainie nie”. A może oznacza to że Ukraina nie należy do Europy?

Materiał polecany: Nazistowska symbolika sił zbrojnych Ukrainy