Drodzy Czytelnicy moich blogów, obserwatorzy działań kresowych i propagujących sporty strzeleckie, od kilku tygodni biorę udział w kampanii do Sejmu RP. W sierpniu poinformowano mnie o zaszczycie wpisania na listę Kandydatów. Oczywiście, czasu mało dlatego moja kampania opiera się głównie na poleceniach, wśród tysięcy osób, które zdążyłem poznać przez okres 14 lat działań społecznych. W trakcie kampanii otrzymuję wiele pytań. Poniżej postaram się odpowiedzieć na te kilka które uważam za najistotniejsze, a też dla tych którzy mnie nie znają pokazać i odpowiedzieć czym się zajmuję, co robię.
Urodziłem się w Poznaniu, to miasto kocham i uważam za moje miejsce na świecie. Mam dwójkę dzieci, od 24 lat jestem w związku małżeńskim z moją ukochaną „drugą połową” Beatą. Działania społeczne: Jestem Prezesem Wielkopolskiego Stowarzyszenia Kresowego (strona Stowarzyszenia: 11 lipca.com ). Mam licencję do sportowego uprawiania strzelectwa, jestem sędzią klasy III, posiadam uprawnienia prowadzącego strzelanie. Prowadzę blog; bezprzesady.com . W nim piszę o tym co mnie niepokoi, z czym się nie zgadzam, co chciałbym zmienić też w Poznaniu. Piszę też na kilku blogosferach w internecie z różną częstotliwością (blogmedia24.pl, salon24.pl, neon24.pl, 3obieg.pl, niepoprawni.pl inne…). Od 2009 roku jestem wolontariuszem Fundacji Brata Alberta. Udało się mi doprowadzić do kilkudziesięciu spotkań z ks Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim kapelanem Środowisk Kresowych, także organizowałem spotkania z innymi osobami związanymi z Kresami Wschodnimi: Krzesimirem Dębskim, Michałem Siekierką, dr Adamem Ostankiem, Ewą Siemaszko, dr Lucyną Kulińską i innymi. W 2009 roku doprowadziłem do powstania filmu dokumentalnego „Zapomnij o Kresach” dystrybuowanego przez IOH (Wiedza i Życie). Tworzyłem jego pierwotny pre-scenariusz i byłem jego pomysłodawcą. Staram się angażować w inne działania społeczne głównie: pomoc niepełnosprawnym intelektualnie, praca społeczna na rzecz dzieci, na rzecz osób starszych, pomoc dla Polaków na dawnych Kresach Wschodnich (dział: Działalność dobroczynna i charytatywna ). Jestem też przewodniczącym Rady Rodziców Katolickiej Szkoły Podstawowej im świętego Stanisława Kostki na ul Głogowskiej.
Na pytanie (które pada bardzo często), co zamierzam zrobić dla społeczności Poznania i powiatu, odpowiem tak: chciałbym reprezentować wszystkich moich wyborców jak najlepiej . Dlatego też zamierzam w przyszłej pracy poselskiej dla dobra społeczności którą reprezentuję otworzyć biuro na Grunwaldzie, dzielnicy Poznania w której mieszkam, aby być bardziej dostępny dla moich współmieszkańców. Biuro planuję mieć otwarte w soboty specjalnie dla Poznaniaków i mieszkańców powiatu poznańskiego – przyjmując ich osobiście w ten dzień. Zamierzam – jak piszę na materiale wyborczym – doprowadzić do budowy mostów przez Wartę. Osobiście widzę potrzebę budowy trzech takich mostów – wiele osób sygnalizuje mi własnie taką ilość. Czy będzie to prawdziwie realne mogę dopiero zostając Waszym przedstawicielem w Parlamencie odpowiedzieć na to pytanie. Zamierzam walczyć z problemem zanieczyszczenia miasta, także z ostracyzmem jaki zaczyna w naszym mieście dotyczyć kierowców – gdzie władze miasta nierównomiernie preferują rowerzystów i coraz bardziej utrudniają użytkownikom samochodów współistnienie z nimi, nie dając nic w zamian. Być może z pozycji Waszego przedstawiciela w Sejmie będę mógł zaakcentować ten problem. Jako strzelec sportowy chciałbym aby w Poznaniu powstał profesjonalny kompleks umożliwiający szkolenia i treningi strzeleckie. Chciałbym aby było możliwe w nim rozgrywanie zawodów również na szczeblu międzypaństwowym. Dlaczego? Ponieważ takie zawody doskonale promują na cały świat miasto i powodują przypływ kapitału. Szczególnie jeżeli chodzi o strzelbę – strzelania do rzutek. Ten sport amatorsko uprawia wielu rentierów finansjery, a także osobowości w życiu kulturalnym i politycznym świata. W takim kompleksie mogliby szkolić się wszyscy miłośnicy sportów strzeleckich; statycznych i dynamicznych. Dodatkowo łucznicy mieliby swoje tory strzeleckie. Obiekt, który uważam za wzorcowy – znajduje się we Frankfurcie nad Odrą. Gdyby taki powstał u nas byłbym szczęśliwy.
Inne pytanie jakie się pojawia dotyczy ochrony Życia. Jestem w Ruchu Światło Życie – Kościół Domowy. Jest to wspólnota, która szczególnie kładzie akcent na życie małżeńskie, jego rozwój duchowy. Dar Życia jest tam traktowany tak jak powinno się podchodzić do cudu powstania nowej osobowości, nowego Istnienia. Każde Życie, każdy człowiek ma prawo do tego aby móc Być. Należy zrobić wszystko aby przekonać Matkę do takiej właśnie decyzji. Musi to być jednak z jej strony świadoma, dobrowolna decyzja wsparta wszelkimi sposobami przez Państwo i wszelkie organizacje (w tym pozarządowe), które chcą w tym uczestniczyć i pomóc jej w podjęciu jedynej właściwej decyzji. Trzeba zbudować właściwą legislację to umożliwiającą. Nie ma tak naprawdę żadnych prawdziwych powodów do zabójstwa dziecka – Życia, jednego w swoim rodzaju. Powinno się uczynić wszystko aby nadrobić braki w edukacji u Matek, które nie do końca rozumieją co czynią. Państwo powinno dać Matce wszystkie możliwe środki dla podjęcia właściwej decyzji, każdą pomoc jaka będzie w stanie uratować Życie.
Pytanie dotyczące wsparcia Przedsiębiorców. Od lat współpracuję z Polską Izbą Przedsiębiorców, ostatnio organizowaliśmy wspólnie spotkanie z minister Jadwigą Emilewicz: Spotkanie w Baranowie
Jako członek Stowarzyszenia Katolickich Przedsiębiorców Talent jestem świadom wielu etycznych problemów nurtujących Przedsiębiorcę. Widzę poprzez ten pryzmat potrzebę budowania świadomości w społeczeństwie polskim wagi działalności Przedsiębiorców. Należy wszelkimi metodami wspierać osoby wykazujące się inicjatywą przedsiębiorczości. Zamierzam tak czynić jako reprezentant Wyborców w organie ustawodawczym, reagować na potrzeby środowiska współpracując z organizacjami i ich reprezentacjami – w jakich działam. Sądzę, że może być to szczególnie dobre, dla reprezentowania interesów Przedsiębiorców w Sejmie RP.
To zaledwie kilka pytań jakie pojawiały się w rozmowach z Poznaniakami i mieszkańcami powiatu. Jednak właśnie te najczęściej się pojawiały. Na wiele innych będę mógł odpowiedzieć, gdy będę mógł reprezentować Państwa w Sejmie RP. Przede wszystkim jednak liczę na pomoc i kontakt w działaniach, tak jak jest to do tej pory – jako Prezes Wielkopolskiego Stowarzyszenia Kresowego ciągle spotykam się z pomocą i współpraca bardzo wielu osób w środowisku kresowym i poza nim. Mógłbym wymieniać wiele z pośród nich, jednak martwię się że jeszcze więcej takich osób bym pominął – Dziękuję im wszystkim za zaangażowanie i oddanie sprawom w jakich wspólnie działamy. Wiecie doskonale ile poświęcam dla Sprawy jaką żyję. I wiecie na ile mnie stać w innych sprawach, które są tak ważne dla poprawy życia społeczności w której działam, mieszkam, pracuję. Od Was zależy czy będę miał mandat do reprezentacji Waszych interesów. Nie inaczej traktuję to stanowisko jak tylko jako: REPREZENTACJĘ – Poznaniaków, Wielkopolan i mojego ukochanego Miasta.
Dziękuję i Pozdrawiam Was
Piotr Szelągowski
Polecany wywiad: https://www.gazeta-mosina.pl/2019/🎤-kresy-i-rewolwery/
Fotografie niektórych zaproszeń otrzymanych w przeciągu lat na uroczystości patriotyczne: