Znieważenie polskiej flagi przez ukraińskiego studenta.

Napisał mi Polak na maila:
„Gdyby to Polak mial ukrainska flage ze zniewazajacym na niej napisem, to juz bylby zatrzymany do sprawy sadowej na trzy miesiace. Ale, ze to ukrainski student banderowiec zniewazyl Polska flage, wiec byla to jest to znikoma szkodliwosc czynu i zostal wypuszczony po przesluchaniu. W poniedzialek bede dzwonil do rzecznika policji w Lublinie w tej sprawie, do ministerstwa sprawiedliwosci i kancelarii Prezydenta RP, tym bardziej, ze prezydent 14 Grudnia udaje sie na Ukraine z wizyta oficjalna ( Zapowiedź wizyty Prezydenta RP w Kijowie. )
Policja zatrzymała agresywnego ukraińskiego studenta…

studenckilublin.pl

Może niedługo stanie się poniższa flaga flagą narodową Ukrainy?
flaga-UPA

Może warto aby ukraińscy studenci zajęli się problemami własnego kraju?
A nie próbowali odzyskać 19 wschodnich powiatów RP – jak to im banderowcy wciskają w biedne umysły – które „od wieków należały do Ukrainy”?
Ciekawe jak to możliwe, skoro Ukraina istnieje od 1991 roku jako państwo a wcześniej zaledwie jako republika SSR (1918). A ukraińska świadomość narodowa zaistniała dopiero pod koniec XIX wieku…
Proszę dobrze zrozumieć: niech sobie Ukraina istnieje taka jaka jest. Ale restytucja granic na pewno odbyłaby się ze szkodą i dla niej i dla całej Europy.


Trochę w temacie ukraińskim: Głosy z Ukrainy ? Wojna o życie na wschodzie. Jak jest?

?Kraków to staroukraińskie miasto? ? takie teorie tworzą na Ukrainie?

Wojna na Ukrainie trwa. Giną cywile.

W piwnicach na wschodniej Ukrainie ukrywa się ponad 1100 dzieci. Donosi UNICEF