Kogo wspierać w drugiej turze prezydenckiej w Poznaniu?

Po namyśle – stwierdzam, że jeżeli jest jakakolwiek chociażby minimalna szansa zmarginalizowania władzy Grobelnego, należy ją wykorzystać. Jego komitet osiągnął kiepski wynik, a więc nie ma już zaplecza.
Jeżeli klub PO osiągnie porozumienie z klubem radnych PiS (jak ma to miejsce w wielu innych miastach), jest szansa na skuteczne zarządzanie miastem.
Tutaj powinien pójść jasny sygnał ze strony liderów PO i PiS o podjęciu wspólnego działania i współpracy dla dobra miasta i odsunięcia od władzy ekipy Grobelnego. Uważam, że jest spora szansa na to. W końcu powinniśmy wspiąć się ponad partyjne rozgrywki i podziały – i przejąć władzę w mieście.
A dokładnie odebrać ją ekipie obecnego prezydenta Grobelnego.
Wszystko zależy od dobrej woli…

W tej sytuacji idę głosować na kandydata PO.

Chociaż swoją drogą całe te wybory stoją pod znakiem zapytania:
Problemów z wyborami ciąg dalszy: hakerzy włamali się na serwery PKW

Inne informacje o wyborach: Nowa Rada Miasta: ?to jest bardzo dobry rezultat?
Można powiedzieć, że (w końcu!) era Grobelnego mija – 3 mandaty pokazują wyraźnie jak nie żółtą, to w końcu czerwoną kartkę dla tego pana.
O tym, że mu się takowa należy, nie raz pisałem na bezprzesady.com – i to jest chyba najważniejsze, że do świadomości mieszkańców w końcu się to przedarło. Szkoda tylko, że duża część wykazała się głupotą wyborczą nie idąc do głosowania, gdyby poszli już w pierwszej turze byłoby po obecnym prezydencie. Po prostu skutecznie ich zniechęcił. Przy okazji też obnażył swoją słabość.
Wynik pokazuje, że (maksymalnie) niecałe 10% mieszkańców ufa obecnemu prezydentowi…
I to jest ważna informacja.