Wczoraj na spotkaniu sylwestrowym w UM – Sala Biała. Koszulka rocznicowa.

Udało się mi zabrać głos. Spotkanie zrzeszało osoby, które brały udział w minionej kampanii samorządowej. Akurat mój głos był krytyczny w stosunku do działań logistycznych powodujących kandydowanie z tego samego miejsca zamieszkania i z tego samego środowiska. Niemniej nie o tym chciałem napisać.
Dzięki niemu po spotkaniu znalazłem chętnego na koszulkę rocznicową, który jak najbardziej identyfikuje się z treściami na niej zawartymi (występowałem oczywiście w koszulce).
Dodatkowo inna osoba bardzo zainteresowała się koszulką i książkami o tematyce zbrodni na kresach, ponieważ mieszkała w mieście gdzie środowiska kresowe były liczne.
spotkanie
Pomyślała owa osoba, że takie książki na prezent do doskonały pomysł.

Już wkrótce nowa edycja koszulki. Głównie dzięki Bartkowi. Oto adres jego strony:
Bartłomiej Wróblewski

Pisałem o jego „wyczynach” górskich ( ?Zabiję cię na Evereście? ? dwa oblicza wypraw na najwyższą górę świata? Kresowiak z Polski staje ?okoniem?. ), teraz chyba powoli czas opisać jego korzenie kresowe, co wkrótce uczynię. Na razie w jednym krótkim zdaniu o jego pochodzeniu: babcia Bartosza Maria Kwaśniewska z d. Prokopowicz pochodzi z Gołogór k. Złoczowa w dawnym woj. tarnopolskim.
Koszulka rocznicowa.
Tak wyglądała pierwsza edycja koszulki: Koszulka rocznicowa – pamiętamy

Wygląd najnowszy wzoru:
koszulka_rocznicowa_przod

koszulka_rocznicowa_tyl


(tył koszulki osoby i organizacja które włączyły się do akcji)

Dziś też w najnowszym wydaniu „Głosu” kilka słów o działaniach na rzecz niepełnosprawnych i Polaków na Kresach: Dzisiejszy ?Głos Wielkopolski? strona 6-ta krótko o Fudacji Brata Alberta, i niepełnosprawnych.