Prawda o neobanderowcach wychodzi coraz bardziej na jaw. Zagrożenie ze wschodu.

Onet zaczyna pisać prawdę- dziś już kilka minut po godzinie 8.00 czytaliśmy z kolegą informację o ruchach nacjonalistów ukraińskich pod naszą granicą. Teraz jest do przeczytania materiał dr Kaczanowskiego…
Mały cytat z materiału:
Dr Iwan Kaczanowski, pracownik instytutu politologii Uniwersytetu w Ottawie, do ojczyzny nie ma co wracać. Niedawno, na wniosek sądów lokalnych, odebrano mu posiadłość, ziemie i rzeczy osobiste, znajdujące się na Wołyniu. Tłumaczy mi, że to reakcja najwyższych władz na prowadzone przez niego badania dotyczące „krwawego czwartku” oraz zbrodniczej działalności Ukraińskiej Powstańczej Armii i Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów.
profanacja3
(sprofanowany pomnik profesorów lwowskich – zdjęcie dostarczone mi przez kolegę, które następnie rozesłałem do kresy.pl – obiegło całą Polskę)

Oby nie było za późno na dostrzeganie takich informacji. Od lat pisze na bezprzesady o tych zagrożeniach.
Są dowody bezpośrednie:
FIFA jednak po meczu Ukrainy z San Marino nie zasypuje ?gruszek w popiele?: Sports Blog: Ukrainian soccer official outlines alleged infractions that ignited FIFA investigation i rozpoczyna oficjalne śledztwo z artykułu: 58 i 65 regulaminu dyscyplinarnego FIFA Dysciplinary Code
Nastąpiło 6 naruszeń:
??a flag of the World War II era SS Galicia division; a banner of Na Dobranich, an alleged right-wing extremist group; a T-shirt with the numbers 88; a group of fans shouting, ?Heil Hitler;? a collective hoot toward Brazilian-born Edmar who plays for the Ukraine team; and the use of pyrotechnics.?
tłum:
?Za naruszenie: Flaga dywizji SS GALIZIEN, Banner ?Na Dobranich?, grupa ekstremistów prawicowych będąca na meczu, koszulki z symbolem 88 (zamaskowany symbol SS), okrzyki wznoszone przez grupę kibiców: ?Heil Hitler?, negatywne emocje skierowane przeciw urodzonemu w Brazylii piłkarzowi grającemu z zespole ukraińskim Edmarowi (rasistowskie zachowania), używanie podczas meczu środków pirotechnicznych.?
(źródło: Brutalna ale jednak Prawda; ??zastrzelonym, zarżniętym, zarąbanym siekierami?? Zbrodnie UPA. )

To się działo w zeszłym roku.
Potem nastąpiła prowokacja majdanowa. Dziś będąc u kolegi słyszałem taki fragment wypowiedzi w pr. III PR. Niestety, nie słuchałem od początku kto to mówił lub kogo cytował. Faktem jest, że wszystko zaczęło się od pomysłu umowy stowarzyszeniowej, którą większość Ukraińców traktuje po prostu jako furtkę do ucieczki z kraju, którym rządziła korupcja, a teraz do tego został zniszczony przez wojnę.
To musiało nastąpić – budowanie na zgniłych fundamentach, gloryfikacji zbrodni i nazistowskich ideach musiało się tak skończyć.
Oby nie rozlało się na nasz kraj.
Ostatnio usłyszałem wypowiedź od kolegi: „Powinniśmy zbudować wysoki mur od strony Ukrainy i uszczelnić granice, a karty Polaka odebrać wszystkim, u których jest chociaż cień podejrzenia matactwa i wysłać z powrotem do tego s…u.”

I fakt: młodzi Ukraińcy z kartami Polaka (sic!) fotografują się w Przemyślu z flagami UPA. Prowadzi się przeciw nim postępowanie: Prokuratura zbada sprawę zdjęcia studentów PWSW z flagą UPA .
Powinno odebrać się im karty, tak jak opisuje mój znajomy, a także wydalić z Polski.
I Inna informacja o używaniu nazistowskich symboli: Symbolika zakazana na Ukrainie używana. Nazistowskie symbole. – koniecznie warto przeczytać komentarz Krzysztofa pod materiałem. Oto jego fragment:
…Może jeszcze garść informacji o wspomnianej dywizji ?Galizien? (sami ukraińcy nazywali ją ?Hałyczyna?). Kilka dat z historii tej formacji:
– początek formowania dywizji ? 28.04.1943 r.
– początek przerzutu dywizji na front wschodni ? 28.06.1944 r.
– ostateczna likwidacja kotła pod Brodami ? 22.07.1944 r.
Ogólny czas między skrajnymi datami ? 451 dni.
Czas od formowania do rozpoczęcia przerzutu na front ? 427 dni (tj. 95% ? czas ten to szkolenie na poligonach i ?akcje bojowe? przeciwko polskim wsiom ? szczególnie od lutego 1944).
Walki z regularnym wojskiem (z Armią Czerwoną) ? 24 dni (tj. 5%)…
.”

Jako drugi komentarz, jest wypowiedź Prof.zw.dr hab. Bogumiła Grotta (fragment):
…Ale do tego potrzeba odpowiednio uświadomionego narodowo społeczeństwa i odpowiednio ukształtowanego aparatu władzy. Tymczasem co się dzieje. Okazuje się, że przemyscy studenci przybyli z Ukrainy, którzy demonstrowali banderowską flagę mieli kartę Polaka. Kto takie karty wydaje i na jakiej podstawie? Co wart jest taki urzędnik?…
A teraz o materiałach dzisiejszych:
Materiał pierwszy z Onetu, w którym czytamy min.:
„…W tym kontekście niepokojąca jest ostatnia decyzja prezydenta Petra Poroszenki o ustaleniu nowego narodowego święta Ukrainy. Poroszenko zlikwidował znany z czasów ZSRR i obchodzony także w Rosji – w obu krajach 23 lutego – Dzień Obrońcy Ojczyzny i ustanowił Dzień Obrońcy Ukrainy, święto wojska, które będzie odtąd obchodzone 14 października. To symboliczna data – przypadająca na czas założenia UPA…”.

Cytat pochodzi z: „Rz”: wzrasta aktywność ukraińskich nacjonalistów na krańcach Polski

i

Całość materiału omawiającego wypowiedź dr Kaczanowskiego: Taka jest moja wersja

ssgalre_16112007_203717
(pochówek dwóch żołnierzy ukraińskiej dywizji ochotniczej „SS Galizien”, którzy zginęli jak głosi napis pod fotografią w walce z komunistycznymi partyzantami w Hucie Pieniackiej pod Brodami… – wszyscy wiemy co naprawdę stało się w tej wsi zniszczonej przez nacjonalistów – mord na ponad 1000 Polaków, min. w Poznaniu żyje Franciszek Bąkowski którego znam od lat, i który wiele razy opowiadał mi jak cudem uciekł z miejsca kaźni gdzie zginęli jego rodzice i rodzeństwo – spaleni żywcem)

Czy to wystarczy niedowiarkom? I pozwoli w końcu wyciągnąć właściwe wnioski??
Piotr Szelągowski


Polecane (głosy z Ukrainy): UPA, Ludobójstwo Polaków i Holokaust ?

Niezwykły głos z Ukrainy ? na okazję 70-tej rocznicy